Hotel Agat

spacer

Szkolenia, Wyjazdy integracyjne

Szkolenia, Wyjazdy integracyjne

Szkolenia, Wyjazdy integracyjne
1 dni, Od 129 zł/os
Wszystkie Pakiety »

Region

Szklarska Poręba to idealne miejsce na aktywny wypoczynek zarówno zimą, jak i latem...

Zimą główną atrakcją jest narciarstwo i snowboard na Szrenicy, oraz biegi narciarskie na Polarnie Jakuszyckiej.

Latem, jesienią oraz wiosną warto wybrać się na piesze wędrówki oraz na wycieczki rowerowe po Karkonoszach, Górach Izerskich. W Szklarskiej Porębie znajduje się mnóstwo szlaków turystycznych o zrównicowanych poziomie trudności oraz ok.450km tras rowerowych zarówno dlla amatorów jak i wyczynowców.  Sprzyjające są również warunki do uprawiania Nordik walkingu.


 

Poniżej opisaliśmy najciekawsze atrakcje turystyczne w Szklarskiej Porębie:

 

1.Wodospad Kamieńczyk
Najwyższy wodospad w Karkonoszach. Wodospad ma wysokość 27 m. Wąwóz Kamieńczyka ma 100 m długości, jego pionowe, skalne ściany mają ok. 25 m. Za środkową kaskadą wodospadu znajduje się, wykuta sztucznie przez Walończyków, jaskinia „Złota Jama”.  Przy wodospadzie jest schronisko „Kamieńczyk” i „Szałas Sielanka".
 

Jak dojść: z centrum miasta szlakiem czerwonym (GSS) – od węzła szlaków Szklarska Poręba-centrum ul. Sikorskiego lub szlakiem czarnym biegnącym obok dolnej stacji Kolei Linowej "Szrenica".

 

2.Wodospad Szklarka
Znajduje się na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego, obejmującej piękny odcinek potoku Szklarka tzw. Wąwóz Szklarki. W środkowej części Wąwozu,znajduje się Wodospad Szklarki o wysokość 13,3 m. W 1868 roku przy Szklarce wybudowano gospodę, którą przekształcono w obecne Schronisko „Kochanówka”.

Jak dojść: Wychodząc z Hotelu Agat*** w stronę Szrenicy tuż za mostkiem (ok. 10m dalej) należy skręcić w pierwszą uliczkę w lewo (ul. Prusa) i iść prosto zielonym szlakiem wzdłuż rzeki Kamienna. Obok Wodospadu Szklarki biegnie też szlak niebieski z Piechowic do schroniska „Pod Łabskim Szczytem”.

 

3.Szrenica
Szczyt Karkonoszy o wysokości 1362 m n.p.m., na który prowadzi 2 sekcjowa krzesełkowa kolej linowa Ski Areny Szrenica. Na szczycie znajduje się schronisko „Szrenica” oraz ciekawe grupy skał - Końskie Łby, Trzy Świnki .  Na zboczach Szrenicy jest  20 km nartostrad dla amatorów białego szaleństwa. Szrenica jest świetnym punktem widokowym z panoramą na Kotlinę Jeleniogórską, Góry Izerskie i Góry Kaczawskie.

Jak dojść: szlakiem czerwonym „Główny Szlak Sudecki” lub wjazd 2 wyciągami krzesełkowym i dojście ok. 10 min. na szczyt. Północne i wschodnie zbocza Szrenicy trawersuje szlak zielony z Hali Szrenickiej przez Końskie Łby do schroniska Pod Łabskim Szczytem.

 

4.Śnieżne Kotły
Kkotły polodowcowe w Karkonoszach z dobrze zachowanymi formami glacjalnymi. Są one rozdzielone wąską skalną grzędą i wciśnięte w północne zbocza głównego grzbietu Karkonoszy między Łabskim Szczytem, a Wielkim Szyszakiem. Pionowe ściany skalne dochodzą do około 200 m wysokości.  W Wielkim Kotle znajdują się dwa małe Śnieżne Stawki.


Jak dojść: Głównym Szlakiem Sudeckim (czerwony-grzbietowy) lub z Hali Pod Łabskim Szczytem szlakiem żółtym. W głąb Śnieżnych Kotłów prowadzi od Hali Pod Łabskim Szczytem szlak zielony tzw. "Ścieżka nad reglami" (poziom trudności wysoki).

 

5.Wysoki Kamień
Szczyt o wysokości 1058 m n.p.m., położony w Górach Izerskich. Ze szczytu rozciąga się jedna z najpiękniejszych panoram w Sudetach na Szklarską Porębe, Góry Karkonosze, Góry Izerskie oraz Kotlinę Jeleniogórską.
Do 1963 roku stało tu schronisko turystyczne. Obecnie  funkcjonuje nowe schronisko, trwa również budowa wieży widokowej.

Jak dojść:Przez Wysoki Kamień prowadzi szlak czerwony (GSS) ze Szklarskiej Poręby do Świeradowa Zdrój oraz szlak żółty ze Szklarskiej Poręby Dolnej przez Zakręt Śmierci.


6.Jakuszyce /Schronisko Orle

W Górach Izerskich w Jakuszycach znajduje się Stacja Turystyczna Orle, pozostałość po starej hutniczej osadzie szklarskiej, obecnie Schronisko Orle. Stamtąd warto udać się w kierunku Schroniska „Chatka Górzysków” i zatrzymać przy rzecze Jizera.


Jak dojść : Trzeba dotrzeć do bazy „Biegu Piastów” w Jakuszycach, można tam dojechać samochodem lub Koleją Izerską podziwiając krajobraz z pociągu. Stamtąd idziemy drogą asfaltową, ok. 5 km do schroniska. Trochę krótszą trasą jest czerwony szlak turystyczny prowadzący z Polany Jakuszyckiej przez punkt widokowy „Samolot”, również prosto do schroniska.

7. LEŚNĄ HUTĘ - W naszej hucie na oczach widzów wykonuje się ręcznie formowane, barwione szkła. Można zobaczyć wytop różnych form szklanych od ozdób po wazony i różnego rodzaju naczynia. Hutnicy używają dawnych narzędzi i form kuglerskich, co przydaje produkowanym tutaj przedmiotom dodatkowego waloru rzemieślniczej perfekcji.

8. Rodzinny Park Rozrywki Esplanada – Wśród atrakcji: ponad 500 metrowy zjazd kolejką grawitacyjną „Alpine Coaster”, „Wieża emocji” - spada się z prędkością 6 m/s, w sezonie zimowym pod muszlą koncertową czynne jest lodowisko, przy którym czynna jest wypożyczalnia łyżew, rozstawionych jest 18 pól do „Mini Golfa”, dla najmłodszych dzieci jest przygotowany „Labirynt” oraz „Ogród Dmuchańców”.

9.Park Dinozaurów - znajdują się tam rekonstrukcje kilkudziesięciu dinozaurów naturalnej wielkości, które rozmieszczone zostały wśród skał i wzgórz na terenie olbrzymiego lasu.
 Ciekawe linki o Szklarskiej Porębie i okolicy:     

Szklarska Poręba oficjalna strona miasta/ kalendarz imprez »
Szklarska Poręba oficjalna strona miasta/ atrakcje turystyczne »

Szklarska Poręba szlaki piesze »
Szklarska Poręba trasy rowerowe »

Karkonoski Park Narodowy »
Przewodnicy Sudeccy »

szklarskaporeba.info.pl »

Więcej zdjęć z okolic w galeriach  fotografii Karkonosze:

Galeria fotografii Tryzyg »
Galeria fotografii Pele »
 

Oberża u Hochoła

Oberża u Hochoła

Rodzinny pobyt
czytaj więcej

Zapraszamy również do Hotelu KRYSZTAŁ

Zapraszamy również do Hotelu KRYSZTAŁ

Rodzinny pobyt
zobacz

Galeria Zdjęć

zobacz
facebook