Idealna baza wypadowa

Szklarska Poręba to niezliczona liczba atrakcji, tras pieszych i rowerowych oraz tras narciarskich (zjazdowych oraz biegowych).

Centralna lokalizacja Hotelu Agat gwarantuje Państwu łatwy dostęp do wielu atrakcji jakie oferuje nasz urocza górska miejscowość. W pobliżu najduje się Skwer Radiowej Trójki, park linowy, dyskoteka, liczne sklepy i restauracje.

Tutaj nie będziesz się nudził przez 365 dni w roku.

Sudety

Dla miłośników górskich szlaków

Szklarską Porębę każdego roku odwiedzają turyści spragnieni długich wypraw trekkingowych, jazdy na rowerze po górskich trasach, stęsknieni za bliskością natury. Z miejscowości ciągną się malownicze trasy po najpiękniejszych masywach Sudetów. Karkonosze i Góry Izerskie stoją otworem przed miłośnikami wycieczek szlakami górskimi. Ze Szklarskiej Poręby można udać się na Szrenicę i Śnieżne Kotły lub wybrać unikalną ścieżkę śladem Walonów.

Lokalizacja stanowi doskonałą bazę wypadową do poznania całego regionu. Pozwala zwiedzać historyczne zabytki, odkrywać tajemnice przyrody, zasmakować w pieszych wędrówkach latem i białym szaleństwie na stoku zimą. Sudety to obszar przyjazny dla wszystkich amatorów długich, górskich wędrówek. Szklarska Poręba zaś oferuje fantastyczne warunki klimatyczne porównywalne do miejscowości alpejskich.

Szklarska Poręba

twój wypoczynek przez cały rok

Szklarska Poręba to idealne miejsce na aktywny wypoczynek zarówno zimą, jak i latem... Zimą główną atrakcją jest narciarstwo i snowboard na Szrenicy, oraz biegi narciarskie na Polarnie Jakuszyckiej.

Latem, jesienią oraz wiosną warto wybrać się na piesze wędrówki oraz na wycieczki rowerowe po Karkonoszach, Górach Izerskich. W Szklarskiej Porębie znajduje się mnóstwo szlaków turystycznych o zrównicowanych poziomie trudności oraz ok.450km tras rowerowych zarówno dlla amatorów jak i wyczynowców. Sprzyjające są również warunki do uprawiania Nordik walkingu.

Najciekawsze atrakcje turystyczne w Szklarskiej Porębie:

- Wodospad Kamieńczyk - Wodospad Szklarka - Szrenica - Śnieżne Kotły - Wysoki Kamień - Jakuszyce /Schronisko Orle - Leśna Huta.

Krucze Skały

Krucze Skały (718 m n.p.m.) położone są w zachodnich Karkonoszach w miejscowości Szklarska Poręba, na prawym brzegu rzeki Kamienna, która rozgranicza Karkonosze od Gór Izerskich. Krucze Skały tworzą głównie dwie granitowe baszty, których wysokość dochodzi do 30 metrów. Na skałkach możemy zaobserwować wiele ciekawych procesów geologicznych, miedzy innymi występują tu kociołki wietrzeniowe oraz cios granitowy. 

Krucze Skały

Czytaj więcej

Park Odkrywców

Park Odkrywców to cały hektar mocnych wrażeń i najwyższy poziom bezpieczeństwa! To najwyższy park linowy w Polsce, dysponujący 60 atrakcjami, 3 trasami zróżnicowanymi pod względem trudności i długości oraz profesjonalną obsługą doświadczonych Instruktorów.

Park Odkrywców

Czytaj więcej

Ski Arena

Ski Arena Szrenica oferuje 12 km tras z systemem dośnieżania pokrywającym 100% obszaru przeznaczonego do uprawiania narciarstwa zjazdowego. Trasy o zróżnicowanym stopniu trudności dadzą wiele satysfakcji zarówno doświadczonym, jak i początkującym narciarzom. Przepustowość kolejek linowych i wyciągów narciarskich wynosi 10 tysięcy osób na godzinę.

Ski Arena

Czytaj więcej

Wysoki Kamień

Szczyt w Sudetach Zachodnich, położony w Wysokim Grzbiecie, tuż nad Szklarską Porębą. Ze szczytu rozciąga się panorama na Karkonosze, Góry Izerskie, Góry Kaczawskie oraz Rudawy Janowickie

Wysoki Kamień

Czytaj więcej

Zamek Chojnik

Zamek usytuowany nieopodal Jeleniej Góry-Sobieszowa, na szczycie góry Chojnik w Karkonoszach. Góra ta wznosi się na wysokość 627 metrów n.p.m., a od jej południowo-wschodniej strony znajduje się 150-metrowe urwisko opadające do tzw. Piekielnej Doliny.

Zamek Chojnik

Czytaj więcej

Muzeum Mineralogiczne

Prywatne muzeum z siedzibą w Szklarskiej Porębie. Placówka jest prywatnym przedsięwzięciem rodziny Sokołowskich, do których należy również Muzeum Kamieni w Kamieniu Pomorskim. Muzeum powstało w 1993 rok

Muzeum Mineralogiczne

Czytaj więcej

Wodospad Kamieńczyka

Najwyższy wodospad w polskich Sudetach, położony na trasie ze Szklarskiej Poręby na grzbiet główny Karkonoszy. Wodospad miał status pomnika przyrody, obecnie jest to obszar ochrony ścisłej, wchodzący w skład Karkonoskiego Parku Narodowego.

Wodospad Kamieńczyka

Czytaj więcej

Wodospad Szklarki

Wodospad Szklarki usytuowany jest na wysokości 520 m n.p.m. i ma 13,3 m wysokości. Jego wody spadają szeroką kaskadą, charakterystycznie zwężającą się ku dołowi i skręcającą spiralnie, gdzie tworzy kocioł eworsyjny. Wodospad oraz jego otoczenie stanowią eksklawę Karkonoskiego Parku Narodowego[1]. Do wodospadu od parkingu prowadzi szeroka dróżka kończąca się platformą widokową. Wejście na teren Parku Narodowego jest płatne. Wodospad dostępny jest dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach.

Wodospad Szklarki

Czytaj więcej

Bilard

Dodatkowo Płatne

Hotel dysponuje dwoma profesjonalnymi stołami do bilarda

W sezonie zalecamy wcześniejszą rezerwację stołów.

Bilard

Czytaj więcej

Bowling

Dodatkowo Płatne

Hotel dysponuje dwoma torami do bowlingu na których jednocześnie może bawić się do 20 osób. Każdy z uczestników otrzyma również buty oraz jednorazowe skarpetki.

W sezonie zalecamy wcześniejszą rezerwacje torów.

Bowling

Czytaj więcej

Twoje miejsce

w samym sercu Szklarskiej Poręby

Bądź na bieżąco

Newsletter

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

Interesuje mnie:

Wymagana zgoda

Masz pytania?

Imprezy firmowe, rodzinne uroczystości i rezerwacja stolika